Media

Artistien haastattelupyyntöjen osalta ota yhteyttä suoraan artistien edustajiin. Mikäli tarvitsemasi artistin yhteystietoja ei ole listassa, ole yhteydessä Ruisrockin tiedottajaan Aidaan aida@ruisrock.fi.

* * *

Aavikko: Tomi@computerboys.org
ABREU: Essi Varila, essi.varila@warnermusic.com
Adi L Hasla: Jannika Nyqvist, jannika.Nyqvist@umusic.com
Adikia: info@rutilusmusic.com
Alma: Noora Kärki, noora.karki@warnermusic.com
Anna Puu: Tuula Salminen, tuula.salminen@umusic.com
Apulanta: Lotta Lintukangas, lotta.lintukangas@gmail.com
Aste: Tommi Saarikoski tommi.saarikoski@sonymusic.com

Bad Bunny:
Beatrice Eli:
Georgios Kalafatidis, georgios@appelgrenfriedner.se
Brockhampton: Marjo Nevalainen, marjo.nevalainen@sonymusic.com

Cavallini & Shrty: Saara Everi, saara@pmerecords.fi
Chisu: Isadora Kamotskin, isadora.kamotskin@warnermusic.com
Cledos: Noora Kärki, noora.karki@warnermusic.com
costee: Essi Varila, essi.varila@warnermusic.com

Doja Cat: Annika Oksanen, annika.oksanen@livenation.fi
D.R.E.A.M.G.I.R.L.S.:
Einari Stylman, einari@allday.fi
Dimitri Vegas & Like Mike: Tuuli Salla, tuuli.salla@sonymusic.com

Diplo: Tuuli Salla, tuuli.salla@sonymusic.com

Elastinen: Jaana Ijäs, jaana@kent.fi
Elias Gould: Noora Kärki, noora.karki@warnermusic.com
Ellie Goulding:
Teea Kasurinen, teea.kasurinen@umusic.com
Ellinoora:
Essi Varila, essi.varila@warnermusic.com
Ellips: Tommi Saarikoski, tommi.saarikoski@sonymusic.com
Empire of the Sun:
Etta: Essi Varila, essi.varila@warnermusic.com
Evelina: Satu Snellman, satu.snellman@umusic.com

Future: Marjo Nevalainen, marjo.nevalainen@sonymusic.com

Gasellit: Jannika Nyqvist, jannika.nyqvist@umusic.com
Gettomasa: Saara Everi, saara@pmerecords.fi

Huora: Henkka Naiduwawadu, henccan@gmail.com

IBE: Tino Pirttioja tino@skorpioni.live
Ida Paul & Kalle Lindroth: Noora Kärki, noora.karki@warnermusic.com

J Balvin: Teea Kasurinen, teea.kasurinen@umusic.com
Jesse Markin: Einari Stylman, einari@allday.fi
J. Karjalainen: Ramona Forsström, ramona.forsstrom@warnermusic.com
jori sjöroos: Caroline Taucher, cstaucher@gmail.com
JPEGMAFIA
JVG: Noora Kärki, noora.karki@warnermusic.com

Katakombi Supershow: Einari Stylman, einari@allday.fi

Lac Belot: Einari Stylman, einari@allday.fi
Lil Halima: Anniina Baumann, anniina.baumann@umusic.com
Lil Skies:
Lukas Leon:
Essi Varila, essi.varila@warnermusic.com
Lykke Li: Marjo Nevalainen, marjo.nevalainen@sonymusic.com

Malka: Jannika Nyqvist, jannika.nyqvist@umusic.com
Marina:
Karoliina Kanerva, karoliina.kanerva@warnermusic.com
Maustetytöt: 
Aki Roukala, aki@isthisart.fi
Melo: Tino Pirttioja, tino@skorpioni.live
MØ: Marjo Nevalainen, marjo.nevalainen@sonymusic.com

New Ro: Annika Oksanen annika.oksanen@livenation.fi
Nicole Willis & Banda Palomita: Einari Stylman, einari@allday.fi
Nilüfer Yanya: 

Olavi Uusivirta: Tara Kojonen, tara.kojonen@umusic.com

Pariisin kevät: Katja Vauhkonen, katja@fullsteam.fi
Pastoripike: Tara Kojonen, tara.kojonen@umusic.com
Pauliina Kokkonen: Mikko Määttänen, mikko.maattanen@hogmusic.fi
Pikku G: Iira Leinonen, iira.leinonen@warnermusic.com
Pyhimys: Jannika Nyqvist, jannika.nyqvist@umusic.com
Pyhimys & Saimaa:
Pyhimys: Jannika Nyqvist, jannika.nyqvist@umusic.com
Saimaa: Isadora Kamotskin, isadora.kamotskin@warnermusic.com
Pää Kii: joose@stupido.fi

Reino Nordin: Saara Everi, saara@pmerecords.fi
Rita Ora:
Karoliina Kanerva, karoliina.kanerva@warnermusic.com
Rosita Luu: helmilevyt@gmail.com
Robin Packalen: Tara Kojonen, tara.kojonen@umusic.com
Ruusut: Katja Vauhkonen, katja@fullsteam.fi

SANNI: Noora Kärki, noora.karki@warnermusic.com
Sigrid: Teea Kasurinen, teea.kasurinen@umusic.com
Sini Yasemin: Jannika Nyqvist, jannika.nyqvist@umusic.com
Sofa: Essi Varila, essi.varila@warnermusic.com
STEREO: Tommi Saarikoski, tommi.saarikoski@sonymusic.com

The 1975: Teea Kasurinen teea.kasurinen@umusic.com
The Holy: Einari Stylman, einari@allday.fi
Travis Scott: Marjo Nevalainen, marjo.nevalainen@sonymusic.com

Troye Sivan: Teea Kasurinen, teea.kasurinen@umusic.com

Vesala: Isadora Kamotskin, isadora.kamotskin@warnermusic.com
Vesta: Isadora Kamotskin, isadora.kamotskin@warnermusic.com
Ville Valo & Agents: Tara Kojonen, tara.kojonen@umusic.com
Vilma Alina: Jannika Nyqvist, Jannika.nyqvist@umusic.com

Yona & Lumos: Einari Stylman, einari@allday.fi
Younghearted:
 Iira Leinonen, iira.leinonen@warnermusic.com